SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Her şey bu fotoğrafla başladı”

“Her şey bu fotoğrafla başladı”

Beşiktaş'ın Antalyaspor'u 5-1 yendiği karşılaşmada Necip Uysal, izleyenleri mest etti.

Antalyaspor karşılaşmasında oynadığı futbolla sahanın en iyi isimlerinden olan Necip Uysal, bu sezon ilk kez bir lig maçında sahaya ilk 11’de çıktı. Sosa’nın yokluğunda Atiba’nın yanına yerleşen Necip, Beşiktaş’ın Antalya deplasmanındaki ilk golünü kaydetti. Siyah-beyazlı futbolcu kariyerinde ilk kez ligdeki bir deplasman maçında gol attı. Ayrıca Necip, Süper Lig'de 1134 gün sonra gol attı. En son 17.09.2012 tarihinde Elazığspor'a gol kaydetmişti.

Atiba’dan sonra sahanın en çok pas yapan futbolcusu olan Necip Uysal, %97 pas yüzdesiyle 90 dakikayı tamamladı. Atiba ise 70 pasta %99 yüzde tutturdu. Necip 3 kez rakibinden top kaparken, 3 kez de pas kesti. Paslarıyla dikkat geçen siyah-beyazlı futbolcuya taraftarlar da mest oldu.

CSQw1fWWcAEP_JF

Şenol Güneş’in yaz kampında Necip’e nasıl pas vereceğini gösterdiği anın fotoğrafını paylaşıp, “Her şey böyle başladı” diyen taraftarların Twitter’da yaptığı yorumlar;

@Yemliha_01 Aslanim necip uysal be utandirdin bizi

@basketbolcukiz Necip Uysal diyerek uyandım bu takım beni iyice bozdu bu kadar rahatlığı bünye kaldırmıyor

@QueensGard Beşiktaş enteresan bir şekilde yere çok sağlam basarak gidiyor!!!! Şenol Güneş heykeltraşlığına yeni bir halka ekledi Necip Uysal!!

@YururAhmet Bu sene o kupa Necip Uysal’ın ellerinde yükselecek. Bu sene o sene

@SenolErdm87 Necip Uysal mükemmel tek pasları, adrese teslim uzun topları ve kesiciliği ile orta sahada kariyer zirvesi yaptı bu gece

@yasinengil Kupa Necip Uysal’ın ellerinde kalkarken Olcay Şahan’ın yaşayacağı sevinci görmek istiyorum…

@MertDb Necip Uysal bu sene iyi oynuyor çünkü Şenol hoca doğru yerde oynatıyor.