SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da sıra Chedjou’ya geldi!

Galatasaray’da sıra Chedjou’ya geldi!

Galatasaray iç transferi Ocak ayına kadar bitirmeyi planlıyor. Sarı-kırmızılılar, savunmanın bel kemiği Chedjou'ya da imza attırmayı istiyor.

Galatasaray Wesley Sneijder ve Hakan Balta’nın sözleşmelerinin uzatılmasının ardından yönetim, son haftalarda ortaya koyduğu performansla taraftarın sevgilisi haline gelen Aurelien Chedjou’yla da nikah tazeleme kararı aldı.

Sezon başında yakalandığı sakatlığın ardından takıma geri dönen ve Sarı-Kırmızılılar’ın aldığı iyi sonuçların mimarlarının başında gelen Kamerunlu savunma oyuncusuyla yakın zamanda masaya oturulacak. Chedjou’nun sözleşmesi 2017 yılında bitecek olmasına rağmen tecrübeli savunma oyuncusunun hem performansını bir kat daha artırmayı hem de diğer futbolculara da örnek olması için yeni bir sözleşme önerilecek.

Sarı-Kırmızılı yönetim, UEFA finansal-fair play çerçevesinde hareket edildiği için transferde sıfır hata hedeflerken eldeki yıldızlardan maksimum verim almayı planlıyor. Yönetim bu stratejiyle diğer oyuncuların da motivasyon ve performansını en üst düzeylere çekmeyi amaçlıyor.

Lig TV