SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yeni Mesut Özil olarak lanse edilen Yunus Mallı’nın milli takım tercihini Türkiye’den yana yaptığı iddia edildi. Almanya’nın önde gelen gazetelerinden Bild’in iddiasına göre Yunus Mallı, kararını gelecek hafta açıklayacak.

Konu ile ilgili kendisine sorulan sorulara “Hangi milli takımda oynayacağıma dair kararımı verdim. Gelecek hafta açıklayacağım ama öncesinde birkaç arama yapmam lazım” şeklinde cevap veren Yunus Mallı’nın, kararını Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw’e ilettiği belirtildi. Başarılı futbolcunun, Türk milli takımını seçmesindeki en önemli etkenin ailesi ve kökleri olduğu, Türk vatandaşlığını kaybetmek istemediği ifade edildi.

yunus-mallı-26-10

ALMANYA YUNUS MALLI’YI ÇOK İSTEDİ

Bu sezon 6 golle Bundesliga’nın en çok parlayan yıldızlarından biri olan ve Almanya U17’den U21’e kadar tüm yaş gruplarında kaptanlık yapan Yunus Mallı için Almanya Futbol Federasyonu Sportif Direktörü Hansi Flick’in çok büyük çaba harcadığı kaydedildi.

Almanlar’ın Yeni Mesut Özil olarak gösterdiği 23 yaşındaki Yunus Mallı, Panzerler’in alt yaş gruplarında 43 maça çıktı. Bu sezon Bundesliga’da 10 maça çıkan Yunus, bir orta saha oyuncusu olarak 141 dakikada 1 gol ortalamasıyla 6 gol attı.