SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

3-25 Ekim 2015 tarihlerinde Dünya Shotokan Federasyonu tarafından (WSF) Bağcılar Olimpik Spor Salonu’nda düzenlenen 7. Avrupa Shotokan Şampiyonası ve WSF Dünya Kupası, 39 ülkeden 2 bini aşkın sporcunun katılımıyla düzenlendi.

Balkan ve Uluslararası Palandakön Karate Şampiyonalarında gösterdiği başarılı performansını geçtiğimiz hafta düzenlenen İller Arası Karate Lig'inde de sürdüren ve Altın Lig'e yükselen Hasan Celal Yıldırım, 7. Avrupa Shotokan Şampiyonası'nda hem kata hem de kumite dalında kazandığı 2 altın ve 1 gümüş madalya ile yaş kategorisinde Avrupa Shotokan Şampiyonluğuna uzanmayı başardı. Milli sporcumuza madalyasını, düzenlenen törenle Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan takdim etti.

Hasan-Celal-Yıldırım111

Organizasyonun son günü yapılan Dünya Kupası (WSF) müsabakaları’nda da başarılı performansını devam ettiren milli sporcumuz, kumite dalında 2 altın madalyayı boynuna asarak müsabakaları yaş kategorisinde WSF Dünya Şampiyonu olarak tamamladı. Çizdiği kata ile karate otoritelerini kendine hayran bırakan Hasan Celal Yıldırım, kumite dalında gösterdiği performansla da adından övgüyle söz ettirdi. Kazandığı 4 altın ve 1 gümüş madalyayla şampiyonaya damgasını vuran Hasan Celal, izleyenler tarafından büyük alkış aldı.

Katıldığı şampiyonalarda, yaş kategorisinde her iki dalda da mücadele eden ve kürsüye çıkmayı başaran ender sporculardan biri olarak dikkat çeken Hasan Celal Yıldırım, Spor Genel Müdürlüğümüz tarafından 2020 Olimpiyatları'na katılacak sporcuların tespitinin amacı ile 11 branşta uygulanan Anadolu Yıldızlar Ligi Karate İstanbul Seçmelerini de ilk sırada tamamlamayı başarmış ve gelecek vaat eden sporcular arasında yerini almıştı.

Şampiyonadan gelen haberlerle büyük bir mutluluk yaşadıklarını ve gururlandıklarını belirten İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, sürdürülebilir başarının önemine vurgu yaptı ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Hasan Celal'in gelecekte daha büyük başarılar elde edeceğine, ülkemize uluslar arası arenada büyük başarılar kazandırarak ay-yıldızlı bayrağımızı gururla dalgalandıracağına yürekten inanıyorum. Öz disiplini yüksek, başarılı, pırıl pırıl bir genç yetişiyor. Başarı ciddiyet, özveri ve yapılan işe gönülden bağlı olmayı gerektirir. Bu bağlamda bu büyük başarının en büyük pay sahiplerinden biri olan antrenörümüz Muzaffer Muyan'ı da bir kez daha tebrik etmek istiyorum.”