SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Harika çocuk Okay Yokuşlu

Harika çocuk Okay Yokuşlu

Trabzonspor'da 21 yaşındaki Okay Yokuşlu, hem hocası Şota Arveladze'yi kurtardı, hem de performansıyla ayakta alkışlandı.

Sezon başında Kayserispor'dan transfer edilen Okay Yokuşlu, farkını belli etmeye başladı. Altay'da yıldızı parladıktan sonra o dönem bile büyük kulüplerle adı anılan Okay Yokuşlu, bir türlü beklenen patlamayı yapamamıştı.

Kayseri'den Trabzon'a geçen 21 yaşındaki futbolcu, burada kendini ispatladı. Marin'in ortasında kafasına sıyıran top ağlara giderken, genç oyuncu ikinci yarıda çok şık bir vuruş yaptı. Ceza sahası ön çizgisinden muhteşem bir gol attı.

OKAY YOKUŞLU ORTADA FARK YARATIYOR

Orta sahada Mbia ile müthiş bir ikili olan Okay Yokuşlu, yıllarca bordo-mavili formaya hizmet edebilecek bir isim olduğunu gösterdi.

Kırılma maçında sahneye çıkan ve karakter ortaya koyan Okay Yokuşlu, sadece galibiyeti getirmekle kalmadı hocası Şota Arveladze'yi de kurtardı. Öyle ki eğer Trabzonspor puan kaybı yaşasaydı, Gürcü teknik adam büyük ihtimalle görevden ayrılacaktı. 1.88 boyundaki genç futbolcu, güçlü fiziğine rağmen top tekniğiyle bölgesinde fark yaratıyor.