SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray’da şok ayrılık

Galatasaray’da şok ayrılık

Galatasaray Odeabank, Ergin Ataman'ın yardımcısı Yağızer Uluğ ile yolların ayrıldığını resmi siteden duyurdu.

Galatasaray resmi internet sitesinden Ergin Ataman’ın yardımcısı olan Yağızer Uluğ ile yolların ayrıldığı resmen duyurdu.

Galatasaray Spor Kulübü’nün açıklaması:

“Galatasaray Odeabank’ın yardımcı antrenörlük görevini üç buçuk sezondur başarıyla sürdüren Yağızer Uluğ ile yollarımız ayrılmıştır. Uluğ’a hizmetleri için teşekkür eder, kariyerinin bundan sonraki aşamasında kendisine başarılar dileriz.

Geçtiğimiz üç yıl boyunca Ergin Ataman’ın liderliğinde 23 yıl sonra gelen lig şampiyonluğuna, tarihimizde ilk kez Euroleague çeyrek finaline yükselme başarısı yaşadık. Bu başarılarda da Ergin Ataman’ın hemen yanında Yağızer Uluğ yer alıyordu.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe Ülker’i altı oyuncuyla Abdi İpekçi’de mağlup ettiğimiz zafer gecesinde de Yağızer Uluğ takımımızın başında yer alıyordu. Yağızer Uluğ, baş antrenörümüz Ergin Ataman’ın rahatsızlığı nedeniyle Trabzonspor Medical Park ve Neptunas Klaipeda deplasmanlarında da takımın başında yer almış ve sezona galibiyetler ile başlamıştı.”

Baş antrenör olarak ilk açıklamasını yapan Yağızer Uluğ’un Galatasaray Spor Kulübü’ne vedası şu şekilde:

“Üç yıldır büyük bir mutluluk ve gururla sürdürdüğüm görevimden yeni hedefler doğrultusunda Galatasaray Spor Kulübü’nün izniyle ayrılmış bulunmaktayım. Sonsuz desteklerinden ve gösterdikleri anlayıştan ötürü sayın Dursun Özbek ve Yönetim Kurulu’na, Basketbol Şubesi’nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi sayın Can Topsakal’a, yakın dostum Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya’ya ve sayın hocam, ustam Ergin Ataman’a özel teşekkürlerimi sunuyorum. Son beş yıldır Beşiktaş ve Galatasaray kulüplerinde yardımcılığını yürüttüğüm değerli hocama bana duyduğu sınırsız güven, verdiği eşsiz fırsatlar ve bir ağabey olarak koşulsuz desteği için gönül dolusu teşekkür ediyorum. Tüm çalışma arkadaşlarıma, sporcu kardeşlerime yardımları ve işbirlikleri için canı gönülden ayrıca teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte Galatasaray Spor Kulübü’ne üstün başarılar diliyorum.”