SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

BUCASPOR’un Büyükçekmece Tepecikspor beraberliğinden sonra görevine son verdiği teknik direktörü Tolga Doğantez, giderayak yönetimi bombaladı.

Düzenlediği basın toplantısında, “Her türlü kaos ortamını hazırlayıp suçu başkalarına atanlar, hocayı oyuncuya, oyuncuyu hocaya, futbolcuları da birbirlerine düşürenlerin, bugün kendilerini kurtarma adına beni kurban etmeleri ne kadar doğrudur? Bunun kararını camiaya bırakıyorum” diyen Tolga Doğantez, “Görevde kaldığım sürece Bucaspor’un menfaatleri, futbol takımının başarısı için elimden geleni yaptım. Vicdanım rahat, sonuçlarına da razıyım” diye konuştu. Aydınspor 1923 maçından sonra istifasını verdiğini, ancak kabul edilmediğini belirten Tolga Doğantez, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yaşanan bazı olaylardan sonra takımın huzuru için 2 futbolcuyu kadro dışı bırakmak istedim. Yöneticiler 6 oyuncunun da bunlarla ortak hareket ettiğini söyledikten sonra, bu futbolcuları ben dışarıda bırakmışım gibi davrandılar. Aydın’a giderken de, (Bu şartlarda 5 gol yersek hesabını kim verecek) diye üstü kapalı tehdit edildim. Maçtan sonra takıma yemek bile verilmedi. Büyükçekmece Tepecikspor müsabakası öncesi ter idmanından çıkan futbolcular, elektrikler kesik olduğu için damacana sularla duş yaptı. Camia bunları bilsin.”