SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay isyan etti: ‘Artık yüzümüz kalmadı’

İzmir'deki stat sorunu takımları zora sokuyor! Bu durumdan en mağdur olan takımlardan biri de Altay... Kulüp Başkanı Marmara, "Sahayı bir maç daha istemeye yüzümüz kalmadı" dedi.

Güncellenme: 12:12, 26/10/2015
Altay isyan etti: ‘Artık yüzümüz kalmadı’

Spor Toto 3. Lig 1’inci Grup’ta Gölbaşıspor’u 1-0 yenerek 13 puanla 11’inci sıraya yerleşen Altay’da sezon başından bu yana süren stat sıkıntısı yine gündemde.

Gölbaşıspor’la birlikte iç sahadaki 3. maçlarını Menemen’de oynadıklarını hatırlatan Başkan Cihangir Marmara, “Artık Menemen’de yolun sonuna geldik. Son müsabaka için zorla izin aldık. Teknik kadromuz da orayı sevdi ancak Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin’den sahayı bir maç daha istemeye yüzümüz kalmadı” dedi.

Buca İlçe Stadı’nın kiralanması için Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu ile görüşteklerini dile getiren Başkan Marmara, bu konuda şunları söyledi:

“Sayın Tatlısu, Ankara’dan onay alması gerektiğini söyledi. Önümüzdeki hafta içinde Tekirdağspor’u, hafta sonunda ise Düzcespor’u konuk edeceğiz. Tek derdimiz stat. Buca İlçe Stadı’nın etrafının kalıcı olmayan bir şekilde çevrilmesi gerekiyor. Duvar yetişmez, ancak stat çevresi panellerle kapatılabilir. Bunda ısrarcı olacağız.”