SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor maçının ardından karşılıklı anlaşmaya vararak Sivasspor ile yollarını ayıran teknik direktör Sergen Yalçın, takımın başında son antrenmanına çıkarak futbolcularla vedalaştı. Sergen Yalçın, dünyanın en iyi teknik direktörlerinin yeri geldiği zaman görevi bırakmak zorunda kaldığına işaret ederek, “Doğru zamanda doğru kararı verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Hem kendilerine hem de Medicana Sivasspor´a zarar vermemek adına doğru zamanda görevi bıraktıklarını söyleyen Sergen Yalçın, “Bir enerji değişikliğinin daha faydalı olacağını ve yeni gelecek hocanın önünde uzun bir kredinin olması açısından görevi bırakmanın çok doğru olduğunu düşünüyorum” dedi.

Sivasspor hakkında temennilerde bulunan Yalçın, “Sivasspor hak ettiği sonuçları alıp, bu sıkıntılı bölgeden yukarı çıkacaktır. Hem oyuncu olarak, hem kulüp olarak hem de camia olarak yukarıları hak eden bir kulüp. İnşallah en kısa zamanda hak ettiği başarıyı yakalar” diye konuştu.

 

SERGEN YALÇIN: “DÜNYANIN EN İYİ HOCALARI DA BIRAKABİLİYOR”

Sergen Yalçın, dünyanın en iyi teknik direktörlerinin yeri geldiği zaman görevi bırakmak zorunda kaldığına da işaret ederek, “Doğru zamanda doğru kararı verdiğimizi düşünüyoruz. İnşallah Sivasspor bizden sonra çok başarılı yerlere gelir. Başka zamanda, başka bir sene, başka şartlarda tekrar birlikte oluruz” ifadesini kullandı.

 

Teknik direktör Sergen Yalçın, son olarak ekip olarak yorulduklarını ve bir süre dinleneceklerini de sözlerine ekledi. Antrenmanı Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz ve yönetim kurulu üyeleri de takip etti.