SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Göztepe bu skorla PTT 1. Lig’de maç fazlasıyla da olsa ilk kez lider olma fırsatını tepti. Altınordu, bu galibiyetle ligde 9 maçta 15 puanda kalan sarı kırmızılı ekip ile puanlarını eşitledi. Şiddetli yağmur altında oynanan maçtan puan çıkaramayan Göztepe, perşembe günü Adana Demirspor’u ağırlayacak.

Göztepe, Altınordu derbisinde defans hattındaki son dakika sakatlıkları ile şoke oldu. Göztepe’nin Altınordu ile oynadığı derbide adale sakatlıkları görülen Fuchs ve Giray ile gribal enfeksiyonu bulunan Hakan Arslan görev yapamadı. Teknik Direktör Metin Diyadin, “Daha diri olan, kondisyonu yüksek rakip kazandı” dedi.

GÜRSEL AKSEL İÇİN İMZA KAMPANYASI

Göztepe’de Gürsel Aksel Stadı’nın yıkılıp yerine yeni stadyum yapılmasına karşı çıkan bir grup semt sakini ve taraftarın içinde yer aldığı ‘Gürsel Aksel Savunması’ isimli oluşum, imza kampanyası başlattı. Grup üyeleri, toplanan imzalı dilekçeleri İzmir Valiliği’ne teslim etti. ‘Gürsel Aksel Savunması’, mahalle sakinleri, Göztepe altyapısı ile spor okullarının kullanımında olan tesisin afet toplanma ve çadırkent alanları arasında olduğuna, yeni stadın bölgede trafik yoğunluğu yaratacağını savunuyor.