SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dev derbi öncesi futbolculardan ne istedi?

Dev derbi öncesi futbolculardan ne istedi?

Fenerbahçe'nin yerli oyuncuları, yeni yabancılara, Galatasaray randevusunun önemini anlattı.

Sarı-lacivertli formayı uzun süredir giyen Türk oyuncular, Başkan Aziz Yıldırım'ın isteği doğrultusunda bir araya geldikleri yabancı yıldızlara derbi maçın kulüp ve camia için çok farklı anlamlar taşıdığını belirterek özel bir maça çıkacaklarını bildirdi.

Fenerbahçe'nin yerli futbolcuları, Galatasaray derbisi öncesi takıma bu sezon katılan yabancı oyuncularla özel bir toplantı yaptı. Türk futbolcular tesislerde gerçekleşen toplantıda, Galatasaray maçının camia ve taraftarlar için taşıdığı öneme dikkat çekerken, sarı-kırmızılı takımın Şükrü Saracoğlu Stadı'da 16 yıldır galibiyet yüzü göremediğini dile getirdi.

Adeta gelenek haline gelen başarılı serinin devam etmesinin kulüp ve camia için çok önemli olduğuna vurgu yapan yerli futbolcular, Galatasaray maçının klasik bir derbiden çok daha farklı anlamlar taşıdığını ifade etti.

Türk oyuncular, Fenerbahçe'ye yeni katılan yabancılara geride kalan karşılaşmalardan çok daha farklı bir mücadelenin kendilerini beklediğini de bildirdi.

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi'ndeki Ajax maçı öncesi takımla yaptığı yemekli toplantıda bu konuya özellikle vurgu yapmıştı. Yıldırım, takımda uzun süredir forma giyen yerli oyunculardan, yabancı futbolculara Galatasaray derbisinin önemini anlatmalarını istemişti. Aziz Yıldırım'ın isteği doğrultusunda yabancı oyunculara bu bilgilendirme yapılmış oldu.

Milliyet