SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Aykut Kocaman skora şaşırdı

Aykut Kocaman skora şaşırdı

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Medipol Başakşehir karşısında aldıkları farklı mağlubiyetin beklenmedik bir sonuç olduğunu söyledi.

Süper Lig Hasan Doğan Sezonu'nun 9. haftasında Medipol Başakşehir’in, 4-0 mağlup ettiği Torku Konyaspor'un hocası Aykut Kocaman, açıklamalarda bulundu. “Maç öncesi iki takımın birbirine karşı üstünlükleri, avantajları ve dezavantajları yan yana getirildiği zaman çok beklenmedik bir skor 4-0” diyen Aykut Kocaman, şöyle devam etti:

“İki takımda birbirine yakın futbol oynuyor. Alan daraltarak rakibi özellikle geniş alanda çıkarmayarak baskı kurmaya çalışacak ve hangisi avantaj sağlayacak bilek güreşi gibi olacak diye düşünüyordum maçtan evvel. Maç böyle başladı ancak gole kadar üretken olamadık. Defansif anlamda sıkıntı yaşayacak gibi gözükmüyorduk. Bir duran top bizim açımızdan çözülme hali oldu.”

İlk golden sonra eşitliği yakalamaya çalıştıklarını kaydeden Aykut Kocaman, “İkinci yarı kendi ayağımızla kaydedilen ikinci gol sonrası dönülmez bir noktaya girdik. Bundan sonra temel hedef tabii yaraları sarıp Gençlerbirliği maçı ile beraber tekrar kuvvetli hallerimizi devreye sokabilmek” diye konuştu.