SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Şimdi derbi zamanı

Şimdi derbi zamanı

Galatasaray ve Fenerbahçe Avrupa haftasını zaferle kapattı, Türk futbolunu derbi heyecanı sardı.

Avrupa görevini başarıyla tamamlayan Fenerbahçe ile Galatasaray derbi ateşini yaktı. Cimbom, Benfica'yı devirip, Kanarya da Ajax'ı yıkarak grupta siftah yaptı ve rotasını dev kapışmaya çevirdi.

Süper Lig'in ilk 8 haftası sonunda aynı puanı toplayan (17) iki ezeli rakip açısından da yarınki karşılaşma çok büyük önemtaşıyor. Sarı-kırmızılılar, 22 aralık 1999'dan bu yana yüzünün gülmediği Saracoğlu'nda bu şanssızlığına son verip artık yeni bir sayfa açmak istiyor. Aslan'ın 3 kupalı hocası Hamza Hamzaoğlu da bu tarihi zaferin baş aktörü olmak amacında.

MUHTEŞEM FUTBOL ŞÖLENİ

Rakibine karşı Kadıköy'de müthiş bir psikolojik üstünlüğü bulunan sarı-lacivertliler, Galatasaray karşısında 16 yıldır süregelen evindeki yenilmezlik unvanını devam ettirmekten başka bir şey düşünmüyor. Eleştirilerin odağındaki teknik adam Pereira, Ajax karşısındaki galibiyetle rahat bir nefes aldı. Portekizli çalıştırıcı da Türkiye'deki ikinci derbisinde zafer kazanmayı hedefliyor. Taraftarlar arasında şimdiden derbi heyecanı yaşanıyor. İki camia pazar gecesini iple çekiyor ve futbolseverleri Kadıköy'de muhteşembir futbol şöleni bekliyor.