SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da ilginç motivasyon

Galatasaray’da derbi öncesi farklı bir yöntemuygulanıyor. 16 yıllık hasretin oyuncular üzerindeki etkisini hafifletmek isteyen teknik heyet ve yönetim, “Strese girmeyin” diyor.

Güncellenme: 14:34, 16/11/2015
Galatasaray’da ilginç motivasyon

Dile kolay, 1999 yılından beri Fenerbahçe'yi deplasmanda yenemeyen Galatasaray bu hafta şeytanın bacağını kırmak için sahaya çıkacak. Benfica galibiyeti ile moral bulan sarı-kırmızılılar, bu maçta da 3 puan için oynayacak. Ancak yıllardır süren hasretin yarattığı stres, Cimbom'un işini hep daha da zorlaştırdı. Aşırı hırs, birçok yenilginin esas sebebiydi. Bu durumun altını çizen teknik patron Hamzaoğlu ve yöneticiler, bu defa çok farklı birmotivasyon tarzı uyguluyor. Derbiye, sıradan birmaçmuamelesi yapılıyor.

TEK DERTLERİ GALATASARAY

Futbolcularla tek tek görüşen teknik heyet, “Strese girmeyin. Yenilirsek sadece deplasmanda bir mağlubiyet almış olacağız. Yenersek allah bereket versin. Çıkıp topumuzu oynayacağız” diyor.

Yöneticiler ise “Kendilerine başarı olarak Galatasaray galibiyetini görüyorlar. Biz yenilsek de yola devam eder sezon sonu kupayı kaldırırız” ifadesini kullanıyor. Bu motivasyon tarzının ne kadar işe yarayacağı pazar günü görülecek. 16 yıllık hasret ya bitecek, ya da en az 1sene daha uzayacak.

Yayınlanma Tarihi:08:53,