SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Bilic, Mou’yu savundu

Bilic, Mou’yu savundu

Ligde bu hafta Jose Mourinho ile 3 puan mücadelesi yapacak olan Bilic, Portekizli teknik adama övgüler yağdırdı ve yapılan eleştirilere tepki gösterdi.

İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Ham United’ın teknik direktörü Slaven Bilic, Chelsea’de zor günler geçiren meslektaşı Jose Mourinho’yu savundu.

İngiltere’nin London Evening Standard gazetesinde yayımlanan, “Mourinho’yu eleştirenlerin nefretine yol açan şey kıskançlıktır” başlıklı haberde Bilic’in, “Onu sevin sevmeyin, ona saygı göstermelisiniz. Kimse Mourinho’nun en iyi teknik direktörlerden biri olduğunu inkar edemez” şeklindeki ifadesine yer verildi.

Beşiktaş’ın teknik direktörüyken Jose Mourinho’nun çalıştırdığı takımla maç yaptığını hatırlatan Hırvat teknik adam, “Ben Beşiktaş’ın teknik direktörüyken daha önce Chelsea’ye karşı bir dostluk maçında oynadık. Şimdi Premier Lig’de ilk defa karşı karşıya geleceğiz. Chelsea, Mourinho’nun işine son verirse onsuz Premier Lig’i kazanmanın ne önemi var. Tüm yıl, her puan için savaşıyorsunuz. Her günü feda ediyorsunuz. Analiz yapıyorsunuz, idman yapıyorsunuz. Doğru dürüst pizza yeyip dışarı çıkamıyorsunuz. Her şeyi atlatıp, şampiyonayı kazanıyorsunuz ve kupayı yere koyduktan bir dakika sonra çabalarınız bir şey ifade etmiyor” diye konuştu.

“MOURINHO HİÇ DEĞİŞMEDİ”

Her gün futbolun içinde olduğunu söyleyen Bilic, Chelsea’den geçen sezonun şampiyonu değillermiş gibi konuşmalarını anlamadığını söyleyerek, “Tenkitleri hiçbir zaman normal görmeyeceğim. Kulüplere insanların bu kadar çabuk sırtlarını dönmeleri inanılır gibi değil. Chelsea’ye, özellikle de Mourinho’ya yaptıklarından dolayı daha çok değer verilmeli. Bir sezonluk teknik direktör değil. Her ülkede on yılda çeşitli kulüpleri çalıştırdı. Eski bir futbolcu olarak şöhretini yapmadı. Başarısını kendi kazandı. O, hiç değişmedi. Yöntemleri hep aynı kaldı. Ben onun bir hayranıyım. Onu tenkit edenler, kıskandıklarından yapıyorlar. Yarın Upton Park’taki maç, Premier Lig’deki Chelsea ile ilk maçım olacak” ifadeler kullandı.