SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ta Mario Gomez alarmı!

Beşiktaş’ta Mario Gomez alarmı!

Mario Gomez ile yapılan iki yıllık sözleşmede, sezon sonunda taraflardan birinin istemesi durumunda mukavelenin sona erdirilebileceği maddesi kafaları karıştırdı.

Demba Ba'nın pabucunu dama atan Mario Gomez ile Beşiktaş arasındaki sözleşmedeki bir madde, siyah-beyazlıları harekete geçirdi. Siyah-beyazlı yönetimle iki senelik kontrat imzalayan ve Lokomotif Moskova karşısında attığı tek golle takımına bir puan kazandıran Mario Gomez’in sezon sonunda ayrılma opsiyonu bulunuyor.

Aynı maddeye göre Beşiktaş da isterse tazminatsız olarak futbolcuyla yollarını ayırabilecek. Bu maddenin tehlikesini göz ardı etmeyen siyah-beyazlı yönetim, oyuncuyu kıskaca aldı. Almanya Milli Takımı'nın son milli maçlarına çağrılmasa bile Löw'ün kontrolü altında olan Mario Gomez, başta Wolfsburg olmak üzere bir çok Avrupa kulübünün merceği altına girdi.

MARIO GOMEZ DEVRE ARASINI BEKLİYOR

Geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında yeni sezonda da Beşiktaş ile yola devam edeceğinin sinyallerini vermesine rağmen, yönetim işi şimdiden sağlama almak için Gomez'in menajeriyle bir araya gelecek.

Önceki günkü Lokomotiv Moskova maçındaki performansıyla oyundan alınıp alınmaması konusunda Şenol Güneş'i kararsız bıraktıran ‘Panzer’ ise sözleşmesiyle ilgili konuları devre arasına bırakmak istiyor.

Milliyet