SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Trabzon’da üç partinin milletvekili adaylarının “Aziz Yıldırım şike suçlusudur” demelerini eleştiren Yıldırım, şu açıklamalarda bulundu:

“Trabzon’da 3 milletvekili konuşma yapıyor, ‘Aziz Yıldırım şike suçlusudur’ diyor. Burada ağır bir konuşma yaparım ama Fenerbahçe’de bazı insanlara saygım var konuşmuyorum. Fenerbahçe üst kimliktir, burada her yerden insan var.

Trabzon’dan milletvekili alabilmek için her parti Fenerbahçe’nin üzerinden açıklamalar yapıyor. Bizi tahrik ediyorlar ama biz sakin kalıyoruz. Devam ediyor bu milletvekili arkadaş, ‘Yargıtay’da karar bozulacak’ diyor. Büyük tehlike var ben kendimi güvencede hissetmiyorum. Koray Aydın kendisi Yüce Divan’a gidip aklanmadı mı? Biz de aklanınca ne olacak? Aklanmış sayılmayacak mıyız?

Süleyman Soylu da bize sallıyor. Fenerbahçe üyesi kendisi. ‘Millet karar vermiş, milletin kararı değişmez’ diyor. Siyaset için bunları söylemek yara açar, toplumu ayrıştırır. Dua etsin bizim gibi sağduyulu insanlar burada yönetimde. Bilsinler ki Trabzon ile Fenerbahçe’nin arasını açmak ileride Türkiye Cumhuriyeti’ne zarar verir.”

AZİZ YILDIRIM: “GÜVEN DUYMUYORUM”

İnsanların kandırıldığını dile getiren Aziz Yıldırım, “11 bin savcı var. Bugün Yargıtay’da ve diğer mahkemelerde 4 bin 500’ü oy kullanıyorlar. Biz kimlere güveneceğiz. Biz yıkılmadık, ayakta kaldık ama herkes bunu yapabilecek mi? Suçlular cezalarını çekmediği sürece bu ülke karanlık bir noktadadır. Bu ülke aydınlanmak istiyorsa suçlular ortaya çıkarılmaktadır. 17-25 Aralık iddianamelerini okuyorum sanki 3 tane polis, 5 tane savcı, 4 tane emniyet müdürü bu işi yapıyor. Bu işin derinine girmek gerekiyor. Bu ortamda güven duymuyorum ve bunu kemiklerime kadar hissediyorum” ifadelerini kullandı.

Başkan Aziz Yıldırım, 2014-2015 sezonunun 26. haftasında Rize deplasmanında oynanan ve Fenerbahçe’nin 5-0 kazandığı maçın dönüşünde Trabzon’un Sürmene ilçesi girişinde uğradığı silahlı saldırı ve otobüs şöforunun yaralandığı olayla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Yıldırım, olayın üzerinden 6 ay geçmesine rağmen olayla ilgili hiç bir işlem yapılmadığını da belirterek, “Rize’deki olay ile ilgili bir gelişme yok. Savcı’ya soruyoruz ‘Elim kolum bağlı’ diyor. Artık bu savcımızdan gerekeni yapmasını rica ediyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:12:17,