SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Olağan Toplantısı’nda Başkan Aziz Yıldırım konuşma yapıyor.

AZİZ YILDIRIM’IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI

-Söylediğim sözün arkasındayım bırakacağım.

-Söz verdi, onu tutmak için yapıyor gibi bir şey yok. Hem ailesel, hem iş hayatı gibi durumlardan bu kararı aldığım için açıkladım.

-Yeni insanların gelmesini, yeni şeyler yapmalarını arzu ediyorum.

-Mahkeme karar verdikten sonra sürecin önü açılıyor ve bu sözün gereğini yaparım diye düşündüm.

-Kasım’ın ilk haftası seçim ikinci haftası kongre yapacaktık. Ancak bazı gelişmeler oldu Yargıtay kararına kadar devam edeceğim.

-Mayıs ayına kadar devam edeceğim sanırım Mayıs’a kadar Yargıtay kararını verir. Mayıs’ta sizlere teşekkür edeceğim ve bırakacağım.

-Daha önce iki kızımla olamadım, bu kez kızımla zaman geçirmek istiyorum, suçlu olmak istemiyorum.

-Trabzon’da 3 milletvekili konuşma yapıyor, ‘Aziz Yıldırım şike suçlusudur’ diyor. Burada ağır bir konuşma yaparım ama Fenerbahçe’de bazı insanlara saygım var konuşmuyorum.

-Fenerbahçe üst kimliktir, burada her yerden insan var. Trabzon’dan milletvekili alabilmek için her parti Fenerbahçe’nin üzerinden açıklamalar yapıyor.

-Bizi tahrik ediyorlar ama biz sakin kalıyoruz. Devam ediyor bu milletvekili arkadaş, ‘Yargıtay’da karar bozulacak’ diyor.

-Büyük tehlike var ben kendimi güvencede hissetmiyorum.

-Koray Aydın kendisi Yüce Divan’a gidip aklanmadı mı? Biz de aklanınca ne olacak? Aklanmış sayılmayacak mıyız?

-Süleyman Soylu da bize sallıyor. Fenerbahçe üyesi kendisi. ‘Millet karar vermiş, milletin kararı değişmez’ diyor. Siyaset için bunları söylemek yara açar, toplumu ayrıştırır.

-Rize’deki olay ile ilgili bir gelişme yok. Savcı’ya soruyoruz ‘Elim kolum bağlı’ diyor. Artık bu savcımızdan gerekeni yapmasını rica ediyorum.

Yayınlanma Tarihi:10:34,