SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Mersin İdmanyurdu’nda hedef galibiyet

Mersin İdmanyurdu’nda hedef galibiyet

Mersin İdmanyurdu, Spor Toto Süper Lig'de oynayacağı Gaziantepspor maçını 3 puan parolasıyla çıkacak.

Mersin İdmanyurdu'nda Trabzonspor galibiyeti sonrası yüzler gülüyor. Ligdeki ilk 3 puanını güçlü rakibine karşı alarak özgüven kazanan kırmızı lacivertlilerde yeni hedef Gaziantepspor.

Deplasmanda karşılaşacakları rakipleri karşısında da 3 puanı hedefleyen kırmızı lacivertlilerde Kulüp Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, rakiplerine gözdağı verdi. Trabzonspor galibiyetinin kendileri açısından motivasyonu arttırdığını söyleyen Erdem, “Güçlü bir rakibe almış olduğumuz galibiyet ile üzerimizdeki ölü toprağı attık ve kaybettiğimiz özgüveni yeniden kazandık. Şimdi önümüzü daha iyi gören ve kendisine daha çok inanan bir takımız. Gaziantepspor karşısında da galip gelerek hem Trabzonspor galibiyetini perçinlemek, hem de ligde çıkışa geçmek istiyoruz.” diye konuştu.

Gaziantepspor'un ligin güçlü ekipleri arasında yer aldığını vurgulayan Erdem şöyle devam etti: “Rakibimiz iyi kapanan ve kontra ataklar ile etkili olmaya çalışan bir ekip. Onun için hem deplasmanda olmamız hem de rakibimizin son 2 iç saha maçını kazanmış olması bu karşılaşmanın zorluk derecesini daha da arttırıyor. Ancak biz de hafta içerisinde rakibimizi iyi analiz ederek çalışmalarımızı bu yönde yaptık. Zaaflarını biliyoruz. Gaziantepspor karşısında hem iyi bir futbol sergileyip hem de 3 puana ulaşarak galibiyet serisi yakalamak istiyoruz.”