SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlaç gibi

23 Ekim 2015

Tamam, ilk 11'e yönetimin eli değmiş, çok belli. Gökhan-Caner ikilisinde izleri görülüyordu. Peki hocanın inadına ne demeli ? Fatih Terim kızacak ama (!) iki çapa (Topal-Souza) attığı orta sahayı frenlediğini ne zaman anlayacak? Ajax öylesine iyi analiz etmiş ki, presi daha rakip sahada başlatıp, top çıkaramayan Fenerbahçe'yi tıkadı da, tıkadı. Açık saha topçusu olduğu aşikar Markoviç ile Nani de kanatlara açılınca, tek kalan Diego mecburen saçmaladı. Saman alevi gibi parlayan biriki tehlike heyecanlandırdı, ancak Fenerbahçe ilk yarı yine yıldızlar topluluğu gibi oynamadı.

Agresif olma çabası yüzünden istekli görünen Fenerbahçe, 71. dakikaya kadar çoğalabildiği pozisyonlarda rakibi zorlamadı değil. Hatta yıprattı da… O dakikada Ozan-Fernandao ikilisini kenarda görünce, topu ileri taşımanın zamanı geldi diye düşündük. Ama çıkanlar Diego-Persie olunca, bu heves de kursakta kaldı. Oysa Markoviç ile Souza kenara gelse, oyunun şekli, şemali tamamen değişecekti. Buna rağmen, daha çok yorulan Ajax'ı kanatlardan baskı altına alan Fenerbahçe'nin kurtarıcısı yine Fernandao oldu. Bu gol ilaç gibi. Grupta her şey artık Fener'in elinde.

Fenerbahçeli oyuncuların dün geceki artısı hırs ve istekleriydi. Kazanmak için her şeyi yaptılar. Pereira frenine rağmen derbi için iyi bir yolluk aldılar.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek