SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dikkat! Kalbi olanları uyarıyoruz!

Futbol güzeldir ama derbi bir başkadır. Heyecanı başka maçlardaki heyecanlara benzemez. Kimi sadece yenmiş olmak için kazanmak ister, kimi ertesi gün arkadaşına hava atmak için. Ama takımların tek amacı vardır ve bu amaç şampiyonluk kadar önemlidir... Ezeli rakibini yenmek. Bu hafta Türkiye liglerinde tam 4 tane derbi oynanacak. Kalp rahatsızlığı olanlar dikkat etsin, bu hafta sonu heyecan seviyeleri tavan yapacak...

Güncellenme: 14:36, 16/11/2015
Dikkat! Kalbi olanları uyarıyoruz!

ALİ CAN YAYCILI / amkspor.com

İşte bu hafta Türkiye’de oynanacak derbiler…

FENERBAHÇE – GALATASARAY

Türk futbolunun bir numaralı hatta dünya futbolunun da sayılı derbilerinden… Kimse hiçbir zaman sonucunu önceden kestiremez. Tabii Galatasaray’ın 2000 yılından bu yana Kadıköy’de kazanamıyor olması büyük handikap ancak sarı kırmızılı taraftarlar bu kez çok fazla inanıyor. Fenerbahçe – Galatasaray maçı 25 Ekim Pazar günü saat 19:00’da Kadıköy Şükrü Sracoğlu Stadı’nda oynanacak. Mücadele Lig TV’den yayınlanacak…

ALTINORDU – GÖZTEPE

Bir yanda Karşıyaka’nın ezeli rakibi Göztepe, diğer yanda Türk futbolunun özellikle alt yapısındaki muhteşem işlerle yükselen değerlerinden Altınordu. İzmir denince tabii ki akıllara ilk olarak Göztepe – Karşıyaka maçı geliyor ancak artık o rekabete Altınordu da dahil oldu. Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan’ın iki takım taraftarının maçı yan yana izlemesi teklifi, İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilmedi. İzmir Atatürk Stadı’nda yarın saat 15:30’da oynanacak karşılaşmada ev sahibi Altınordu… Mücadele TRT Spor’dan yayınlanacak.

ADANASPOR – ADANA DEMİRSPOR

Türkiye’nin 3 numaralı derbisidir bu maç. Son 4 sezondur aynı ligde yer alan Adanaspor ve Adana Demirspor yarın saat 18:30’da Adana 5 Ocak Fatih Terim Stadı’nda karşılaşacak. Adana’yı PTT 1. Lig’de temsil eden iki ekip, 1973-1974 sezonundan 1983-1984 sezonuna kadar Süper Lig’de 26 kez karşılaşmıştı. Turuncu ile mavinin mücadelesini TRT Spor yayınlayacak.

GENÇLERBİRLİĞİ – OSMANLISPOR

Ankara’nın ve Türkiye’nin Gençlerbirliği – Ankaragücü’nden sonra yeni bir derbisi daha oldu. Gençlerbirliği – Osmanlıspor… Sonucunun merakla beklendiği karşılaşmalardan biri olan mücadele yarın saat 16:00’da Ankara 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak. Karşılaşma Lig TV 2’den yayınlanacak.

Yayınlanma Tarihi:15:01,