SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir puandan fazlası

23 Ekim 2015

Rakip Lokomotiv Moskova bu sezon liginde sadece 9 gol yedi. Bu kategoride Rusya'nın en iyisiler, lider CSKA'nın bile önündeler. Ayrıca sahasında hiç kaybetmedi, 15 resmi maçta sadece Rubin Kazan'a boyun eğdi. Sporting Lizbon'a deplasmanda 3 attı. Tüm bu verilerin üzerine bir de eksinin altına düşen soğuk hava şartlarını eklediğiniz zaman Beşiktaş'ın aslında bu sezonki en ciddi dış saha sınavına çıktığını görebiliriz.

Şenol Güneş takımını ideal 11'le sahaya sürdü, rotasyon yapmadı. Bu da tecrübeli teknik adamın kazanmayı istediğini gösteriyordu. Siyah-beyazlılar deplasmanda mücadele etmesine rağmen oyunun büyük bölümünde ezilmedi, rakibiyle başabaş oynadı. Yenilen gol de bir anlık defansif gafletin eseriydi. Ancak Sosa'nın kaybettiği top başa bela oldu. Zaten Güneş'ten golün hemen ardından Arjantinli'yi kenara alarak faturayı kesti. Necip'in girmesiyle Atiba'nın yanından forvetin arkasına kayan Oğuzhan bu bölgede çok daha etkili olabileceğini yine ispatladı. Mario Gomez attığı golde bir forvette bulunabilecek tüm yeteneklere sahip olduğunu ortaya koydu. Alışı, rakip defansı yanıltışı ve özellikle de kaleciyi çaresiz bırakan vuruşu derslikti. Panzer, Beşiktaş'ın bu sezonki en büyük kazanımlarından…

Rakip 10 kişi kaldıktan sonra Kara Kartal, Lokomotiv kalesine yüklendi. Ancak burada da Rus ekibinin defansif meziyetleri devreye girdi. Çok iyi kapanan ev sahibi açık vermedi. Moskova'da alınan beraberlik Beşiktaş açısından önemli. Bu 1 puan aslında Güneş'in öğrencileri için çok şey anlamına geliyor. Futbolda hiçbir şey kesin değil ama Skenderbeu maçı cepte hesap edilirse kasım ayı başında Lokomotiv ile İstanbul'daki mücadelede alınacak bir galibiyet Beşiktaş için turun anahtarı olacak. Corluka'nın oyundan atılması siyah-beyazlılar adına kısa günün karı oldu. Hırvat stoperin tecrübesinde bir oyuncunun rövanşta forma giyemeyecek olması Kara Kartal adına büyük avantaj.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek