SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Adana Demirspor Kulüp Başkanı Sedat Sözlü ile Adanaspor Kulüp Başkanı Bayram Akgül, yarın oynanacak Adana derbisi için TSYD Nihat Geven Tesisleri’nde bir araya geldi. TSYD Adana Şube Başkanı Adnan Poyraz, yönetim kurulu üyeleri Hakan Köker, Ergun Kara ve Bora Erdem’in de yer aldığı buluşmada her 2 kulüp başkanına da başarılar diledi.

Adana Demirspor Başkanı Sedat Sözlü, yıllardır süre gelen bu dostluğun her zaman devam etmesini arzuladıklarını belirtirken şöyle konuştu:

“Tatlı bir rekabet halindeyiz. Her iki kulübümüz yıllardır Türkiye liglerinde şanlarıyla mücadele vermişlerdir. Ben bir Adanalı olarak 2 takımın el ele ilk ikiden Süper Lig’e çıkmasını temenni ediyorum. Taraftarlar arasında kırgınlıklar olabilir ancak biz bunu azami dereceye indirme gayretinde olacağız.

Sayın Başkanımız Bayram Akgül ile eskiye dayanan bir arkadaşlığımız var. Umarım güzel bir maç olur. Adana’ya seyir zevki yüksek bir maç izlettirme gayreti içerisinde olacağız. İki takımın centilmence mücadele vereceğinden eminiz. Sayın başkanımız Bayram Akgül’e başarılar diliyorum.

Başkan Sedat Sözlü, daha sonra Adanaspor Başkanı Akgül’e arkasında, “BAYRAM AKGÜL 01” yazılı Adana Demirspor forması armağan etti.

“ADANA DERBİSİNDE KİMSENİN BURNU KANAMASIN”

Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ise şunları söyledi:

“Türkiye’nin her yerinde konuşulan bir derbi. Mücadelenin her zaman sahada olmasını istedim. Yine dostça bir karşılaşma oynansın. Ne Adanaspor’u ne de Adana Demirspor’u yok saymak mümkün değil. Kimsenin kimseye üstlüğü de olamaz. Eski maçlara baktığımızda Adanasporlusu, Adana Demirsporlusu kol kola keyif içerisinde maçları seyrederdi. Şu anki durum Adana ile ilgili değil dünya genelinde olan bir sıkıntı haline geldi. Umarım güzel bir mücadele olur.

Yöneticisiyle başkanlarıyla taraftarıyla gazetecisiyle şehir olarak biz birliktelik sağlayabilirsek ve bu işe inanırsak iki takımında el ele süper lige çıkmaması gibi bir durum olamaz. Ama maalesef uzun zamandır bir kopukluk var. Kopukluğun giderilmesi gerektiğine inananlardanım. Hak edenin kazanacağı bir mücadele olur. Her 2 takıma da başarılar diliyorum.”

Yayınlanma Tarihi:14:40,