SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Ligin 9. haftasında Osmanlıspor ile karşılaşacak olan Gençlerbirliği’nde teknik direktör Mehmet Özdilek, Ankara’da uzun yıllar sonra bir derbi oynanacağını hatırlatarak, derbinin kent için çok önemli olduğunu belirtti ve tüm Ankaralı sporseverleri karşılaşmaya davet etti. Son hafta iki takımın da ağır mağlubiyetler aldığına değinen Özdilek, “Ama puan durumuna baktığımızda bu maçta daha çok galibiyete ihtiyacı olan taraf biziz gibi gözüküyor” diye konuştu.

Genç bir takım olduklarını ve özgüvenlerini kazanmak için seri galibiyetler almaları gerektiğini ifade eden Mehmet Özdilek, bireysel hataların maçlarda puan kayıplarına zemin oluşturduğunu söyledi. Hala gideremedikleri eksikler bulunduğunu dile getiren Özdilek, şöyle devam etti:

“Eksiklerimizi gidermek ve bireysel hataları asgariye indirmek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Kolay maç olmayacak. Biz oyunumuzu 90 dakikaya yaymak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Genç bir takımız, bunun için de oyun istikrarının yanında skor istikrarını da yakalamalıyız. Böylelikle takımdaki genç oyuncularda özgüven de artacak. Savaşçı kimliğimizi ortaya çıkarmalıyız.”