SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karaciğer yetmezliği nedeniyle İstanbul’da bir özel hastanede tedavi olan Dünya eski Kıtalararası Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Sinan Şamil Sam ile ilgili Boks Federasyonu’ndan açıklama geldi.

Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç tarafından, Boğazın Boğası lakabıyla tanınan Milli Boksör Sinan Şamil Sam’ın hayatını kaybettiğine dair sosyal medyada çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, “Amatör boks yaptığı yıllarda sayısız madalya kazanan ve 1999 yılında Dünya Şampiyonu olduktan sonra profesyonel boksa geçen ve bu alanda Kıtalararası Ağırsıklet Boks Şampiyonu unvanını alan Sinan Şamil Sam bugünlerde karaciğer yetmezliği nedeniyle tedavi görüyor.

Milli Boksör Sinan Şamil Sam’ın sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastanenin başhakemliği, Federasyonumuz ya da ailesi tarafından yapılmayan hiç bir açıklamaya / habere itibar edilmemelidir. Her yaştan insana boksu sevdiren ve sporculuk hayatı başarılarla dolu olan Sinan Şamil Sam’a, Allah’tan şifa dilerim” ifadeleri kullanıldı.