SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Ertuğrul Sağlam rotasyona gidiyor

Ertuğrul Sağlam rotasyona gidiyor

Ligde istikrarsız sonuçlar alan Bursaspor'da teknik direktör Ertuğrul Sağlam, Kasımpaşa maçı ile beyz bir sayfa açmayı planlıyor.

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, cumartesi günü İstanbul’da oynayacakları Kasımpaşa maçında takımda rotasyon yapacağı sinyalini verdi. Kasımpaşa maçıyla yeni bir sayfa açmak istediklerini belirten Sağlam, kadroda 3-4 oyuncuyu değiştireceğini söyledi.

Kasımpaşa maçı öncesi Atatürk Stadı’nda basın toplantısı düzenleyen Sağlam, bir gazetecinin, “Takımda rotasyon düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine, “Birkaç oyuncuyu değiştirmeyi düşünüyoruz. Bunun sayısı iki mi olur, üç mü olur, dört mü olur bilmiyorum ama değiştireceğiz” diye yanıt verdi. Sıkıntılı bir süreçte Eskişehirspor ve Çaykur Rizespor galibiyetleri ardından gelen Antalyaspor yenilgisine üzüldüklerini belirten Ertuğrul Sağlam, şöyle dedi:

“Şimdi önümüzde bir süreç var. Biz de yıllarca futbol oynadık, daha sonra antrenörlük yaşadık. Antalyspor karşısında yaşanan olumsuzluk hepimizi çok üzdü. Şimdi bunu ortadan kaldırmak için önümüze fırsat çıktı. Özellikle futbolcular, bu olumsuz durumu çevirmek için bir fırsat kollar; Diğer maçın gelmesini beklerler. Şimdi bizim önümüzde çok güzel bir fırsat var. İki karşılaşmada 6 puan önümüzde duruyor. Alınacak 6 puanın biziz nereye taşıyacağına, sonrasında bir 10 günlük ara var. Tekrar güzel bir ortam oluşacağı, camianın taraftarın ve kulübün geleceğe daha iyi bakacağı bir fırsatın önümüzde olduğunu biliyoruz. Dün oyuncularla da konuştuk, gelin bu fırsatı değerlendirelim. Bu olumsuz gibi görünen fırsatı da 5 gün içinde olumluya çevirelim dedik.”

ERTUĞRUL SAĞLAM: “İSTEDİĞİMİZ KADRO İLE SAHAYA ÇIKACAĞIZ”

Sakatlıklar hakkında da bilgi veren Sağlam, şöyle devam etti:

“Takımımızda Dany’nin sakatlığı devam ediyor. Jorguera’nın cezası var. Onun dışında eksiğimiz yok. İstediğimiz bir takımla sahaya çıkma şansımız var. Biz kafamızdaki kurgu ile kadro ile sahaya çıkacağız ve inşallah her şey iyi geçecek. Karşımızda da çok iyi bir takım var. Sezonun en iyi takımlarından biri. Ligin en az gol yiyen takımı. Neler yapmamız gerektiği ortada. Bu çocuklar çıkacaklar, kendilerine yakışan mücadeleyi ortaya koyacaklar, onlara güvenenlerin bu güvenini boşa çıkartmayacaklardır. İnşallah her şey istediğimiz gibi geçecek ve Bursaspor adına Kasımpaşa maçı ile yeni bir sayfa açılacak. Buna açık yüreklilikle inanıyorum.”