SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto 3. Lig 1’inci Grup’ta mücadele eden Cizrespor, ligde alınan kötü sonuçların ardından görevine son verilen Teknik Direktör Yahya Ünal’dan boşalan Teknik direktörlüğe Hasan Vezir getirildi. Cizrespor Kulübü Başkan Yardımcısı Halit Ürük, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor gibi takımlarda top koşturan ve 14 kez milli forma giyen Hasan Vezir’in futbolculuğunun yanında teknik direktörlükte de başarılı olduğunu söyledi.

Ürük, Cizrespor’un son dönemde almış olduğu kötü sonuçlardan dolayı, Yahya Ünal ile yolları ayırmak zorunda kaldıklarını söyledi. Teknik Direktörlük konusunda Hasan Vezir ile anlaştıklarını belirten Ürük, Yahya Ünal’a hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

HASAN VEZİR İLÇEYE GELDİ

Teknik Direktör Hasan Vezir, uçakla Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı’na geldi. Vezir’i Cizre Kulüp Başkan Yardımcısı Halit Ürük ve kulüp yöneticileri karşıladı. Havalimanından dinleneceği otele geçen Vezir, Cizrespor’a çok zor bir dönemde Teknik Direktörlük yapacak olmaktan onur ve gurur duyduğunu söyledi.

Aktif futbolu bıraktıktan sonra antrenörlüğe 2000 yılında Kardemir Karabükspor’da başlayan Hasan Vezir, sırasıyla Çorluspor, Kasımpaşa, Pazarspor, Kastamonuspor, Maltepespor, Çaykur Rizespor, Ofspor, Elazığ Belediyespor, Çıksanlıspor kulüplerinde görev yapmıştı.