SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Bacak arası’ çalım yiyene para cezası!

‘Bacak arası’ çalım yiyene para cezası!

Bundesliga'da aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Darmstadt 98, ilginç kural listesi ile yeniden gündemde...

Bundesliga'nın flaş ekibi Darmstadt 98 aldığı başarılı sonuçların yanı sıra antrenör Dirk Schuster'in getirdiği kurallarla da Almanya gündeminden düşmüyor. 5 sayfalık kurallar listesinde futbolda ‘bacak arası' olarak tabir edilen çalımı yemenin cezası 10 Euro…

Bundesliga'nın sürpriz ekibi SV Darmstadt 98 ekibi şimdide futbolcular için getirilen birbirinden ilginç yasaklarla gündemde. Ligde oynadığı 9 maçta 13 puan alarak 9. sırada bulunan Zambaklar tüm istatistik sonuçlarında sonuncu bulunmalarına rağmen tüm futbol otoritelerinin beğenisini kazanmış durumda.

Takımın antrenörü ve eski defans oyuncusu Dirk Schuster’in hazırladığı 5 sayfalık etik kuralları ve yasakları tüm teknik ekiple futbolcular imzalamak zorunda.

Bu kurallardan en ilgin çekenleri ve yapılması yasak olanlar ise şunlar:

-Bacak arası çalım yemek (Cezası 10 Euro) -Takım otobüsünde yellenmek -Duş alırken bevletmek -Maç sonucu ekipmanları gelişi güzel atmak. -Antrenmana geç gelmek. -Antrenmandan 30 dakika önce ve sonra cep telefonu açmak -Takım oyuncularının yanlış davranışlarını teknik ekip ve kaptan gözetliyor.