SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ANTALYA’da Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen World Tour Antalya Open’da Türkiye Plaj Voleybolu Bayan Milli Takımı, oynadığı 2 maçı da kaybetti.

FIVB tarafından düzenlenen World Tour Antalya Open 2015, ikinci gününde kadınlar ana tablo maçları ve erkeklerde eleme karşılaşmaları oynandı. Turnuvada ABD, Brezilya, Çin ve Japonya’nın da aralarında bulunduğu 42 ülkeden 56’sı kadın 111 takımın mücadele ediyor. Müsabakalar Konyaaltı Beach Park ve Türkiye Voleybol Federasyonu Akdeniz Üniversitesi Plaj Voleybolu Merkezi’ndeki 5 kortta gerçekleştirildi. Türkiye milli takımı turnuvada 3’ü bayan toplam 7 takımla mücadele ediyor.

Turnuvada Türkiye Plaj Voleybolu Bayan milli takımından Tuğba ile Burcu, ilk maçta Arjantin’e 2-0 yenildi. İkinci maçta ise Türkiye Bayan Milli Takımı’ndan Betül ile Merve, Rusya’ya 2-1 mağlup oldu.

Türk Bayan Milli Takımları ana tabloda oynayacağı 3 maçtan birini kazanması halinde üst tura yükselecek. Turnuva yarın ana tablo maçlarıyla devam edecek.