SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kemal Özdeş: “Bize para değil puan lazım”

Karşıyaka Teknik Direktörü Kemal Özdeş, maddi sıkıntıları düşünmediklerini, puan almak için çalıştıklarını söyledi.

Güncellenme: 17:52, 21/10/2015
Kemal Özdeş: “Bize para değil puan lazım”

PTT 1’inci Ligi takımı Karşıyaka’da ödemelerin gecikmesiyle ilgili tartışmalara açıklık getiren teknik direktör Kemal Özdeş, düzenlediği basın toplantısında hem kendisi hem de oyuncularının parayla ilgili bir beklentileri olmadığını söyledi. Futbolculara ceza verilmesini gerektirecek bir durum olmadığını belirten Özdeş, şöyle devam etti:

“Bu takım benimle çıktığı 2 maçta da galibiyeti hak eden futbol oynadı. Herkesi kazanmamız gerektiğini, bu kulübe hizmet etmenin, buraya bağlılığın önemli olduğunu düşünüyorum. Maddi sorunumuz ve maddiyat düşüncemiz yok. Bize para değil puan lazım”

 

Devre sonuna kadar kalan 9 maçı da kazanmak istediklerini, bu güce de sahip olduklarını sözlerine ekleyen Kemal Özdeş, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Karşıyaka’ya karşı her takım daha iyi motive oluyor. Kazanmaya başlayıp, yarışa hemen ortak olmamız şart. 8’inci haftadaki puan durumunun gerçek olmadığını düşünüyorum. Sezon içinde böyle düşüşleri herkes yaşayacak. Biz uyum sorununu aşıyoruz. Deneyimli kadronun haftalar geçtikçe bize katacağı avantajlar olacak. Devre sonuna kadar ilk 6, ardından şampiyonluk inancım var. Toplanan 6 puan elbet beni de çok üzüyor ama sadece üzülerek bir yere gelemeyiz. Tabloyu tersine çevirmek için çalışmalıyız.”