SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu'nda Trabzonspor karşısında alınan galibiyetin sevinci yaşanıyor.

Kulüp Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, 8 hafta sonunda gelen galibiyetin kendilerine gelecek haftalar için özgüven sağlayacağını söyledi.

Ligin ilk 7 haftasında galibiyetle tanışamayan Mersin İdmanyurdu, sezonun ilk galibiyetini güçlü rakibi karşısında almayı başardı. Kulüp Basın Sözcüsü Ayhan Erdem, bu galibiyetle üzerilerindeki baskıyı attıklarını ifade etti. Haftalardır galip gelememenin stresini üzerilerinde oldukça hissettiklerini belirten Erdem, “Ligde henüz galibiyetle tanışamamış olmak ve iyi futbol sergilememize rağmen sahadan 3 puanla ayrılamamak takım üzerinde büyük baskı oluşturmuştu. Bu baskıyı bir galibiyetle atlatacağımızı biliyorduk. Bu bilinçle Trabzonspor karşısına 3 puan hedefiyle çıktık ve maçtan galip ayrılmasını bildik.” dedi.

“GALİBİYETE İHTİYACIMIZ VARDI”

Sadece takım değil camia olarak bu galibiyete ihtiyaçlarının olduğunu kaydeden Mersin İdmanyurdu Basın Sözcüsü, “Taraftarından yöneticisine kulüp personelinden basınına kadar bu galibiyete büyük ihtiyaç duyuyorduk. Çünkü haftalardır galip gelememiş olmak bir özgüven eksikliğine sebep olmuştu. Bu özgüven eksikliği de camianın bu takıma karşı bakış açısını maalesef negatife yönde etkiledi. Ancak Trabzonspor karşısında sergilediğimiz iyi futbol neticesinde 3 puana uzandık. Bu galibiyet takıma özgüvenimizi yeniden aşılayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Milli maçlar sebebiyle lige verilen arayı iyi değerlendirdiklerini kaydeden Erdem, sözlerini şöyle tamamladı: “Bülent Korkmaz hocamızla yeni bir sayfa açarak ligde çıkış yakalamak istiyorduk. Bu çıkışı da son iki maçta 4 puan toplayarak yaptığımızı düşünüyorum. Takım olarak bundan sonraki haftalarda da galip gelerek takıma galip gelmeyi alışkanlık haline getireceğiz. Şimdi Trabzonspor galibiyetini bir tarafa bırakarak Gaziantepspor ile karşılaşacağımız maça hazırlanmamız lazım. Gaziantepspor'u da yenerek ligde daha rahat bir nefes almak istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:18:51,