SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Basketbol 2. Ligi’nin iddialı ekiplerinden TOFAŞ’ın antrenörü Orhun Ene, ligde ikide 2 galibiyet aldıkları için sevindiklerini, fakat henüz istenilen seviyeye ulaşamadıklarını söyledi.

Sezon öncesinde 8’de 8 yaparak kazandıkları Federasyon Kupası’ndan sonra lige döndüklerini, çıktıkları İstanbul DSİ ve Pertevniyal mücadelelerini de kazandıklarını, yollarına yenilgisiz devam ettiklerini hatırlatan Orhun Ene, şunları söyledi:

“Maçları kazandığımlız için moral olarak iyi durumdayız. Federasyon Kupası genelinde oynadığımız maçlar esasında bizim şu an oynamamız gereken basketboldu. Henüz o seviyede değiliz. Bunun nedenleri sezon öncesi yorucu maç periyodu, sakat oyuncularımızın çokluğu ve bunun beraberinde sağlıklı oyuncularımızın üzerine fazla yük binmesi sebep oldu.”

Ligin daha henüz başında olduklarını belirten Orhun Ene, açıklamasına şöyle devam etti:

“Biz iyi basketbol oynayarak kazanmak istiyoruz. Sakat olan arkadaşlarımız da aramıza katıldıkça daha iyi ve tempolu oynayacağız. Hazırlık döneminde oynadığımız maçların tamamını kazanmak kolay değil. O anlamda bizim en iyi olmayı düşündüğümüz yer sezonun sonu play-off’un başlangıcı.”

Ligin cuma günü deplasmanda Mondi Melikşah Üniversitesi’ne konuk olacaklarına da değinen Ürhun Ene, bu konuda şöyle konuştu:

“Rakibimiz çok iyi 2 yabancısı, iyi yerli oyuncuları ve iyi bir teknik ekibin başında olduğu tehlikeli bir takım. Ligde kolay maç yok. Bunun herkes farkında olması lazım. İyi hazırlanıyoruz. Oradaki atmosfere iyi uyum sağlayarak galibiyet serimize devam etmek istiyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:14:16,