SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’den Arjen Robben hamlesi

Fenerbahçe, en büyük bombası için düğmeye bastı. Yönetimin, Bayern Münih'in yıldızı Arjen Robben'in aynı zamanda menajerliğini de yapan babası Hans Robben'i transferin ana başlıklarını görüşmek üzere İstanbul'a davet ettiği öğrenildi.

Güncellenme: 09:17, 20/10/2015
Fenerbahçe’den Arjen Robben hamlesi

Sezon başında Van Persie, Nani ve Markoviç gibi dünya yıldızlarını kadrosuna katarak büyük sükse yapan Fenerbahçe asıl bomba için düğmeye bastı.

Başkan Aziz Yıldırım'ın rüyalarını süsleyen isimlerden biri olan Arjen Robben için Sarı-Lacivertliler'in en somut girişimini yaptığı öğrenildi. Buna göre, yönetim aynı zamanda Hollandalı futbolcunun menacerliğini de yapan babası Hans Robben'i İstanbul'a davet etti.

2017'ye kadar…

Görüşmede, Bayern Münih ile 2017 yazına kadar sözleşmesi bulunan Robben'in babasına, Fenerbahçe'ye transferine dair neler düşündüğü sorulup, genel ekonomik şartları gibi ilk belirleyiciler masaya yatırılacak. Bu temasın hafta sonunda oynanacak olan Galatasaray derbisinden sonra gerçekleşmesi bekleniyor. Atılacak bu en ciddi adımdan sonra Fenerbahçe'nin kurmaylarının Robben transferi için izlenecek yol haritasını şekillendirmesi planlanıyor.