SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de Terraneo depremi

Sezon başında Fenerbahçe Yönetimi'nin ilk icraatı olan Sportif Direktör Giuliano Terraneo’dan beklenen verimin alınamadığı ve Aziz Yıldırım'ın takımın ortaya koyduğu kötü futbol nedeniyle de Terraeno’yu sorumlu tuttuğu iddia edildi.

Güncellenme: 09:01, 20/10/2015
Fenerbahçe’de Terraneo depremi

Sezon başında yönetimin ilk icraatı olan Sportif Direktör Terraneo'dan beklenen verimin alınamadığı öğrenildi. İtalyan spor adamı ilk olarak van Persie krizine gerekli müdahaleyi yapamadığı için yönetimin eleştirisini almıştı. Başkan Yıldırım'ın takımın ortaya koyduğu kötü futbol nedeniyle de Terraeno'yu sorumlu tuttuğu, Teknik Direktör Pareira'ya gerekli ikazlarda bulunmadığını düşündüğünü belirtildi.

Yönetimin Terraneo'yu hafta sonu oynanacak derbi konusunda da uyardığı ve “İtalya'da da Inter ile Juventus arasında müthiş bir rekabet var. Inter rakibini yedi maçtır yenemiyor. Hafta sonu yine karşılaştılar ve maç berabere bitti. Buna rağmen alkışlar yükseldi. Ancak Türkiye'de rekabet daha farklı. Galatasaray da bizi yıllardır yenemiyor. Taraftarımız için bu derbinin önemi büyük. Sakın burada da sonuç ne olursa olsun İtalya'daki tablonun yaşanacağını düşünme, takımı ona göre motive et” talimatını verdiği öğrenildi.

Milliyet