SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

LASSA V1’in hafta sonunda Kocaeli Körfez Pisti’inde gerçekleştirilen 5’inci ayağını kazanarak rakipleri ile arasını açan Can Tolon, sezonun bitimine bir yarış kala şampiyonluk için avantaj sağladı.

Pazar günü Körfez Pisti’ne eşit puanda gelen Can Tolon ve Yağız Avcı ile bir puan arkalarındaki Burak Çukurova arasında geçmesi beklenen mücadelede sürprizler yaşandı. Ön camı çıkarak gerilere düşen Burak Çukurova ve motorunda güç kaybı problemi yaşayan Yağız Avcı, değerli puanlar kaybederken Can Tolon bu yarışı kazanarak büyük avantaj elde etti.

Yarışın start alması ile Ayhancan Güven ve Can Tolon arasında liderlik mücadelesi yaşandı. Tecrübesini konuşturan Tolon, Ayhancan’ı geçmeyi başardı ancak ikinciliğe razı olmayan genç pilot, fazla zorlayınca pist dışına çıkarak pozisyonunu kaybetti. İlk turlarda yarışa iyi bir start alan Ali Türkkan ikilinin hemen arkasında fırsat bekliyordu. İkincilik pozisyonu ile yetinmeyip Can Tolon’a baskı yapmaya çalışan V1’in yeni yıldız adaylarından olan Ali Türkkan, yarışı beşinci bitirebildi. İlk yarışın sürpriz ismi, dokuzuncu sırada başladığı yarışta rakiplerini tek tek geçerek ikinciliğe kadar yükselen Kadir Akça oldu. Yağız Avcı’nın 7’nci sırada tamamladığı yarışta Burak Çukurova 12. olunca şampiyonluk ibresi Can Tolon lehine döndü.

Günün koşulan iki yarışının sonunda Can Tolon kürsüde ilk sırada yer alarak 10 bin TL, iki ikincilikle ikinci sırada yer alan Kadir Akça 4000 TL, üçüncü sırada yer alan Ayhancan Güven ise 2000 TL kazandı. Master kategoride Özgür Gür birinci olurken Gençler kategorisini Kadir Akça kazandı.

Lassa V1 8 Kasım’da Adana’da yapılacak yarış ile devam edecek. Tolon Adana’ya 77 puan ile lider pozisyonda gidecek. Yağız Avcı ve Burak Çukurova 60’ar puanda ve sezon sonu için hem şampiyonluk hem de ikincilik ve üçüncülük mücadelesi verecekler. İki genç isim Ayhancan Güven ve Toprak Candan dört ve beşinci sırada eşit puanda yer alıyor ve 52 puandaki iki ismin de sezon sonu kürsüsünde yer alma şansı bulunuyor.