SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
“Atmosfer bir sıkıntı yaratmayacak”

“Atmosfer bir sıkıntı yaratmayacak”

Benfica Teknik Direktörü Rui Vitoria, Galatasaray maçı öncesinde basının karşısına geçti.

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile karşılaşacak olan Benfica’da teknik direktör Rui Vitoria ve oyunculardan Andre Almeida bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Benfica Teknik Direktörü Rui Vitoria'nın açıklamaları şöyle:

”Yarın çok ciddi bir rakibe karşı oynayacağız. Kalite ve isim isim baktığımız çok önemli bir takıma karşı mücadele edeceğiz. Her şeyden önemlisi saygı duyuyoruz. Amacımız kazanmak. Sağ bek konusuna gelirsek, o pozisyonda kim oynarsa oynasın elinden geleni yapacağını biliyoruz.”

”Saha içerisinde kimin olduğunun çok fazla önemi var. Oyuncularımız bu konuda baya yol aldılar. Çok fazla değişiklik yapmayı düşünmüyorum. Ancak her maçın farklı bir stratejisi vardır ama genel anlamda çok büyük değişiklik olmayacak.”

”Biz sadece Galatasaray maçına odaklandık. Tüm amacımız bu maçı galip bitirip, onun ardından derbiye bakmak. Bütün karakterimizi bu şekilde sahaya yansıtmak istiyoruz. Oyuncularım da aynı şekilde düşünüyor. Benfica olarak da bir Avrupa geleneğimiz var. O yüzden odak noktamız Galatasaray maçı, daha sonra Sporting maçı olacaktır.”

”Benim için herhangi bir rekor veya farklı bir şey olmayacak. Önemli olan 3 puanı almak. Burada isimlerin oyuncuların bir önemi yok. Biz de bunu başarmak istiyoruz.”

“PEREIRA İLE GÖRÜŞMEDİM!”

”Biz bu atmosferlere alışığız. Bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Zaten sahaya çıktığınız anda 11’e karşı 11 oynayan bir oyuncu topluluğu olacak. Biz kendi karakterimizi sahaya koyarak oynayacağız.”

”Vitor Pereira ile görüşmedim. Bizim bu raporları çıkaran bir ekibimiz var. Bu maç da diğer maçlar gibi olacak.”

Andre Almeida ise şu açıklamalarda bulundu:

”Bizim önceliğimiz kazanmak olduğumuz için, burada tarih yazabilir miyiz yazamaz mıyız? Umuyorum ki bunu gerçekleştiririz. Bizim için önemli olan şu an Galatasaray maçı. O maçı güzel bir şekilde geçip, derbi maçımızın hazırlıklarına başlayacağız. Benim görevim sahaya olduğum sürece görevimi yapmaktır. Hocamız ne görev verirse takım halinde yerine getirmeye çalışacağız.”