SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nokta atışı

19 Ekim 2015

Beşiktaşiçin kağıt üzerinde kolay gibi gözüken bir maçtı. Ama futbolun gerçekleri açısından zor bir karşılaşmaydı aslında. tek yenilgisini milli aradan önce alan Çaykur Rize ligin en mücadeleci ve sert takımlarından biri… Taktik açıdan rakibini iyi analiz eden Hikmet karaman karşılaşmanın ilk yarısında siyah-beyazlıların önünü tıkadı. Pas oyunu oynayan Beşiktaş, Karadeniz ekibini açmakta zorlandı. Ligin fiziğini en iyi kullanan oyuncularından Kweuke, siyah-beyazlı defansı oldukça yıprattı. Rhodolfo-ersan ikilisi, kamerunlu'yu kontrol altında tutmakta zorlandı.

İkinci yarıda Güneş'in öğrencileri oyunu domine eden taraftı, konuk ekip- sahasına çekildi ve başına gelecekleri kabullenir tarzda bir oyunu benimsedi. Hal böyle olunca Quaresma'nın da Sosa, Oğuzhan, Gökhan, Gomez gibi etkili ayaklara eklenmesiyle Beşiktaş'ın kazanacağı yolunda sinyaller gelmeye başladı. Eskişehir'de Gomez'e çok güzel bir gol attıran Portekizli yıldız dün de kara kartal'a derbi hafta öncesinde çok değerli bir galibiyet armağan etti. Q17 adeta nokta atışı yaptı. istekli ve hırslı gözüken Quaresma her hafta üstüne koymaya başladı. Bu da kara kartal açısından çok olumlu bir gelişme. ama bu noktada birşeyin altını çizmek gerekiyor. Olcay oyundan çıkacak kadar kötü değildi.

Beşiktaş topu rakip ceza sahası üzerine kadar getiriyor ama bu noktada fazla ve gereksiz paslar yapıyor. Bu kötü alışkanlık yüzünden hesapta olmayan kayıp yaşamaları içten bile değil. Gökhan töre kötü günündeydi, çok top ezdi. Beck ve ismail başarılıydı. Özellikle ismail ikinci yarıdaki gibi oynamaya devam ederse formayı sırtından çıkarmaz. atiba her zamanki gibi çalışkandı. Rize'deki Makiadi çok iyi futbolcu ve maçın büyük bölümünde Beşiktaş orta sahasını tek başına rahatsız etti. Hakem Alper Ulusoy gecenin kötüleri arasındaydı. Oynatma sevdası yüzünden faulleri süzemedi, ofsayt pozisyonlarında yardımcılarının kurbanı oldu.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek