SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Galatasaray – Benfica maçına özel prim

Galatasaray – Benfica maçına özel prim

Galatasaray yönetimi, Benfica’yı yenerlerse UEFA’dan gelecek 1.5 milyon Euro’luk galibiyet ödülünün 500 bin Euro’sunu futbolculara dağıtacak.

TT Arena'da G.Birliği'ni yenerek üst üste 4. galibiyetini alan Galatasaray'da gözler Devler Ligi'nde oynanacak olan Benfica maçına çevrildi. Şampiyonlar Ligi'ne bu sezon kötü bir başlangıç yapan ve Atletico Madrid'e 2-0 mağlup olduktan sonra Astana ile de 2-2 berabere kalan Cimbom'da yönetim, Benfica maçı öncesi takımı motive için harekete geçti.

Başkan Dursun Özbek ve yönetimi, çarşamba gecesi TT Arena'da Benfica'yı yenmeleri halinde UEFA'dan gelecek 1.5 milyon Euro'luk galibiyet ödülünün 500 bin Euro'luk bölümünü galibiyet primi olarak futbolculara dağıtacak. Yönetim, “Benfica'yı yen primi kap” sistemi ile takımı motive etmeye çalışırken, karşılaşmaya 11'de başlayan isimler daha fazla pay alacak.

FUTBOLCULARIN YÜZÜ GÜLDÜ

Benfica karşısında 3 puan alınması halinde 500 bin Euro'luk prim, oyunda kalma sürelerine göre dağıtılacak. Karşılaşmaya 11'de başlayan ve 90 dakika sahada kalan bir oyuncu, en az 30 bin Euro kazanacak. Yönetimin bu kararı Florya'da sevinçle karşılanırken, Benfica maçı öncesi belirlenen prim sistemi adeta doping etkisi yarattı.

HaberTürk