SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fernandao inadı

Bazı zorunlu değişiklikler, bazı konularda ise düşüncelerinden vazgeçmesi sayesinde, Kayseri'de büyük oranda taraftarın beklentilerine uygun bir kadro sahaya çıkardı Vitor Pereira. Fakat Fenerbahçe son yılların belki de hücumda en etkisiz performansını sergiledi. Yine de derbi öncesi önemli bir galibiyet almayı başardı.

Portekizli teknik adam, Van Persie'yi yedek bırakarak gereksiz bir tartışma yaşanmasına sebebiyet vermişti. Fenerbahçe'nin hücumda yokları oynadığı maçta, Hollandalı yıldız müthiş golüyle bir kez daha kalitesini gösterdi. Dizilişte en önemli sıkıntı bence Fernandao'nun sahada yer almasıydı. Formuyla bunu haketti diye düşünenler olacaktır elbet. ama teknik direktörlük 11 formda oyuncuyu sahaya sürmekle özetlenebilecek basit bir iş değil. Kuşkusuz çift forvet oynanacak maçlar olacaktır. Özellikle iç sahada zayıf rakiplere karşı düşünülebilir, ama orta sahası kalabalık takımlara karşı dün olduğu gibi sıkıntı yaşanması kaçınılmaz.

Mehmet Topal ve Josef de Souza'nın geriye yaslanması savunmanın rahat etmesini sağlasa da orta sahanın boş kalması yüzünden ilerideki 4'lü yalnız kaldı. Fernandao'nun yerine örneğin Ozan Tufan forma giyse defans ve hücum arasında büyük boşluk olmayabilirdi.

Kayseri’deki kötü görüntüye rağmen dizilişte yapılacak 1-2 değişiklik bambaşka bir takımın ortaya çıkmasını sağlayabilir. Pereira için bir önemli kazanç da alves'in sakatlığında Abdoulaye Ba'nın performansını bir kez daha görmesi oldu. Önemli bir hatırlatma yapayım. Fenerbahçe bu sezon Ba'nın sahada olduğu 320 dakikada tek bir gol bile yemedi.

Yazarın Diğer Yazıları