SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Fenerbahçe’den milletvekili adaylarına sert tepki!

Fenerbahçe’den milletvekili adaylarına sert tepki!

Fenerbahçe Kulübü, 3 Temmuz süreci ile ilgili yaptığı açıklamada Trabzon milletvekili adaylarına sert tepki gösterdi.

Fenerbahçe Kulübü, 1 Kasım milletvekili seçimlerinde yarışacak üç partinin Trabzon adayları ile ilgili sert bir açıklama yayınladı. Kulübün resmi internet sitesinde yapılan açıklamada Süleyman Soylu, Haluk Pekşen ve Koray Aydın'ın oy toplama kaygısı ile 3 Temmuz sürecine yeterli hassasiyet göstermediklerini savundu.

İşte Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan açıklama:

“Bizler, bu güne kadar, Fenerbahçe Spor Kulübü'nü her zaman siyasetten uzak tutmaya çalıştık ve Fenerbahçe'nin siyaset üstü bir kurum olması için büyük bir hassasiyet ve özen gösterdik.

Ancak 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak milletvekili seçimlerine katılacak 3 partinin Trabzon adayları Süleyman Soylu, Haluk Pekşen ve Koray Aydın'ın, sırf mahalli düzeyde oy devşirme gayesi ile 3 Temmuz Kumpası'na yönelik, kulübümüzü hedef alan açıklamalar yaptıkları, söylemlerinde hiç bir hassasiyet ve özen göstermedikleri görülmektedir. Gerek Kulüp olarak gerekse camia olarak bizler, söz konusu bu partililerinin popülist demeçlerini dikkatle ve esefle takip etmekteyiz. Ancak bu tip söylemlerin bu adayların bağlısı oldukları partilerin yönetimleri tarafından da sadece sessizce izlendiğini üzülerek görmekteyiz.

Bahse konu milletvekili adaylarının üyesi bulundukları 3 siyasi partinin liderlerinden de konunun hassasiyetine uygun şekilde sağduyuyla hareket etmelerini bekliyor, kendilerini adaylarının bu tip sorumsuz söylemleriyle ilgili olarak göreve davet ediyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ”