SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’dan Van Persie’ye mesaj!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kayserispor maçı sonrası akıllara Robin van Persie krizini getiren bir açıklama yaptı.

Güncellenme: 14:39, 16/11/2015
Vitor Pereira’dan Van Persie’ye mesaj!

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Kayserispor deplasmanında zorlansa da üç puana ulaşan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira, maç sonrası Lig TV’ye açıklamalarda bulundu. Zor bir maçtan galip ayrıldıklarını söyleyen Pereira, konuşmasının son bölümünde akıllara Robin van Persie krizini getiren değerlendirmelerde bulundu.

Kendisinin tek bir oyuncuyu yönetmek için Fenerbahçe’nin başına getirilmediğini söyleyen Vitor Pereira “Şunu herkesin anlaması lazım… Ben burada 25-26 kişilik bir oyuncu topluluğunu yönetmekle görevliyim… Buna herkes saygı duyacak. Bazen bir futbolcum oynayacak bazen diğeri… Bu tüm takımın aynı seviyede kalmasını sağlamak için yapılıyor. Tüm oyuncuların aynı seviyede kalabilmesi kolay olmuyor” dedi.

Sezon başında yaşadığı sakatlık nedeniyle formasını Şener Özbayraklı’ya kaptıran Gökhan Gönül hakkında da değerlendirmelerde bulunana Vitor Pereira, şunları söyledi:

“Gökhan Gönül de oynamaya başlayacak artık. Beklediğimizden daha uzun bir zamandır takımdan ayrı… Artık hiçbir sorunu kalmadı. Bizimle birlikte olabilecek. Şener bildiğiniz gibi her maç görev aldı ve biraz yoruldu. Bundan sonra Gökhan Gönül de şans bulmaya başlayacak. Kendisi bizim için çok önemli bir oyuncu…”

Pereira, Nani’nin sakatlığı ile ilgili henüz bilgisi olmadığını, yıldız futbolcunun son durumunun yarın netlik kazanacağını da sözlerine ekledi.

Yayınlanma Tarihi:19:40,