SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Uyuyan maçı Yasin uyandırdı!

18 Ekim 2015

Galatasaray sıkıntıya tutulduğu anlarda yeteneklerini, Yasin'i ve kafasın ıkullanarak maçı çevirdi.Oyunun ilk 10 dakikası ve ikinci yarı başındaki coşku ve tempo 3 puana yetti. Hamza hoca maça üçlü orta sahayla başladı. Jose sağda topla iyiydi iancak kanat oyununda etkisiz kaldı. Sağda Podolski tutuk başladı.

Solda Baba Sneijder'in kart görmemesi bu maç için yeterliydi. O da onu yaptı. Maça hocanın Yasin hamlesi damgasını vurdu. Sol kanadı hallaç pamuğu gibi atan genç oyuncu Galatasaray'ın rengini değiştirdi. Attırdı, attı uyuyan maçı uyandırdı. Onun mükemmel oyununa Chedjou da bir harika asist, bir de harika kafa vuruşuyla ortak oldu

Gençlerbirliği golünde gereksiz düşen Bilal ise nefis bir kafayla kendini affettirdi. savunma dörtlüsü hatasız oynadı.Hakan Balta yıllara meydan okuyan deneyimini yine doğru kullandı.Kritik hamlelerle maçın rakibe dönüş şansını engelledi. Milli takımın yıldızı Selçuk yine orta sahayı yönetti. Umut iyi niyetle mücadele etti.ancak çok top ezdi.Takımı lehine farkı büyütebilecek fırsatları cömerce harcadı.

Maçın Galatasaray adına kazanıma dönüşmesinin önemli nedeni; tempoyu yükselttiği oranda takımın sahaya hakim olması ve Gençlerbirliği'nin kontra çıkışlarını set çekmesiydi. Bu iki etken 3 puanı sarı-kırmızılı ekibin hanesine yazdırdı.temponun düştüğü dakikalar konsantrasyon eksikliği Benfica ve Kadiköy maçları için uyarı niteliğindeydi. Ancak bir milli maç haftası, hem fizik hem mental olarak yorgun oyuncular,uzak diyardan gelenler göz önüne alınırsa bu küçük hatalara karşın gelen puanlar daha da kıymetliydi.

Sonuçta Galatasaray çok kritik maçlar oynayacağı haftaya farklı galibiyetle başladı. Moral buldu.Hamza hoca oyuncularını test edeceği belki de en rahat lig maçını oynadı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek