SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Motivasyon

Galatasaray'da hem gözle görülen hem rakamlara yansıyan ciddi bir sorun var. Futbolcular maça yeterince motive çıkmıyor. Ligdeki 8 maçın 5'inde ilk golü yenmesinin başka bir açıklaması olamaz. Diğerlerinde de mesela Trabzon deplasmanında oyunu uzun süre üstün götüren taraf rakip olmuştu.

Futbolcular ancak golü yedikten sonra oynamaya başlıyor. Bu Galatasaray'ın ne olursa olsun kaliteli bir oyuncu grubuna sahip olduğunu gösteriyor. Bir futbolcunun sahada işler kötü giderken reaksiyon vermesi önemlidir. İyi de o zaman teknik direktörün fonksiyonu ne olacak? Takımın maça hazırlanmasından sorumlu olan o değil mi? Dün Gençlerbirliği'nin direnecek gücü yoktu, maçın çevrilmesi zor olmadı. Fakat yukarıda belirttiğim 5 maçta kazanılan karşılaşma sayısı 2. Diğerlerinde toplam 7 puan kaybetti sarı kırmızılı ekip.

Galatasaray El Kabir'in golünden sonra hırslandı hırslanmasına ama etkili hücumlar ancak Yasin oyuna girdikten sonra geldi. Yasin'in neden ilk 11'de başlayamadığını bilemiyorum. Üstelik mesela onun bölgesinde asıl pozisyonu olmadığı halde Jose Rodriguez'i oynattı. Mutlaka Hamza Hamzaoğlu'nun bir bildiği vardır diye düşünmek zorunda kalıyoruz mecburen.

Farklı skorun üzerini örtemeyeceği gerçekler var. Örneğin Bilal attığı gole rağmen uzun süre etkisiz kaldı. Umut forvette yine yalnızları oynadı, bu deyime kızacak ama kaçırdığı golle saç baş yoldurdu. Yine de genel olarak milli maç dönüşü olmasına rağmen sarı kırmızılı ekibin temposu yerinde gözüktü. Özellikle 2. yarıdaki mücadele azimleriyle derbi öncesi iyi sinyaller verdiler. Ceza sınırındaki Sneijder'in kart görmeden maçı tamamlaması da önemliydi

Yazarın Diğer Yazıları