SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Kafkas’tan Kalkavan’a çok sert sözler!

Kafkas’tan Kalkavan’a çok sert sözler!

Kayserispor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, maçın hakemi Mete Kalkavan'a çok sert çıkıştı!

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında Fenerbahçe’ye 1-0 yenilen Kayserispor’da teknik direktör Tolunay Kafkas, maçın hakemi Mete Kalkavan’a tepki gösterdi. Hakemin büyük takım oyuncularıyla, Anadolu ekiplerinin oyuncularına farklı davrandığını söyleyen Kafkas, “Gerekirse 10 yıl ceza alırım” dedi.

Tolunay Kafkas’ın yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamalar şöyle;

“Benim oyun anlayışımda hızlı oyun, atak yönünü değiştirme ve pres yapmak var. Kalite bu işte en önemli rol… Van Persie’nin attığı müthiş frikik var. Onlar bizim girdiğimiz pozisyonlara girse gol olurdu. Genç takımız. Oyun anlayışımızı geliştireceğiz. Daha sıkı çalışacağız. Hedefimiz bu sene ligde kalmak. Kayserispor bu sezon ligde kalırsa, gelecek yıllarda, geçmişteki gücüne kavuşacaktır. İkinci yarıya takviyelerle gireceğiz. Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum.

“ANTRENÖR ŞANSINA İNANIYORUM”

Kayserispor’un oynadığı oyun ile aldığı neticilere doğru orantılı değil. 8 haftanın 6,5 haftasında iyi oynadık. Fakat futbol bu antrenör şansına inanıyorum. Benim bu sıralar yıldızım düşük galiba.

“GEREKİRSE 10 YIL CEZA ALIRIM”

“Ben uzun zamandır hakemler hakkında konuşmadım. Mete Kalkavan’ın davranışları benim oyuncularıma farklı, büyük takım oyuncularına karşı farklıydı. Bizim de onurumuz var. Doğru davranacaklar. Benim çalıştırdığım takımın oyuncularına karşı davranışlarında özenli olacaksın. Eğer doğru davranmazsan ben de gerekeni yaparım. Gerekirse 10 yıl ceza alırım. Benim onurumu kimse zedeleyemez.”