SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İsmail Kartal: “Maçın hakkı beraberlikti”

Eskişehirspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Akhisar Belediyespor maçından en azından bir puan almayı hak ettiklerini söyledi.

Güncellenme: 23:17, 18/10/2015
İsmail Kartal: “Maçın hakkı beraberlikti”

Deplasmanda Ege temsilcisi Akhisar Belediyespor 1-0 yenilen Eskişehirspor'da Teknik Direktör İsmail Kartal, maçın hakkının beraberlik olduğunu söyledi. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Eskişehirspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, şunları söyledi:

“Maçtan puan almak için gelmiştik. İyi hazırlanmıştık. Maçın genelinde bir pozisyon, bir de yarım pozisyonumuz vardı. Rakibimizin hiç pozisyonu yokken duran toptan gol yedik. Maçın hakkı beraberlikti. Buradan en az 1 puan almalıydık. Oyuncularımın ortaya koyduğu mücadeleden dolayı tebrik ediyorum. Sonuçta burada kazanamıyorsak bile 1 puan almayı hak etmiştik. Önümüzdeki maçlara bakacağız.”

Bir gazetecinin “Takımdaki kötü gidişatın sebebini teşhis edebildiniz mi ?” sorusuna cevap veren Kartal, “Bu konuda bir şey söylemem şuan doğru olmaz. Takımızın durumu ortada. Takımının alt sıralardan yukarılara tırmanması için geldik. Ekip olarak yönetim ve taraftar birbirine destek olup sahip çıkarlarsa, bu işin üstesinden gelebileceğimizi düşünüyorum. Bir an önce taktik ve fizik olarak takımı bir yere getirmeye çalışıyoruz. Bu akşam bunun biraz sinyallerini verdik” diye konuştu.