SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
‘Hak eden bizdik’

‘Hak eden bizdik’

Lider Beşiktaş'ın tecrübeli teknik direktörü Şenol Güneş, Rizespor karşılaşmasını yorumladı.

Beşiktaş’ın Çaykur Rizespor’u 1-0 yenerek liderliğini sürdürdüğü karşılaşmanın ardından teknik direktör Şenol Güneş mücadeleyi değerlendirdi. Tecrübeli teknik adam maça bocalayarak başladıklarını ancak ortada olan 3 puanı aldıklarını belirtti.

İşte Şenol Güneş’in maç sonu demeçleri;

“Kolay maç yok. Her maç zor. Fizik gücü iyi olan, rakibe oynama fırsatı verip kendisi oynamadan hücuma gitmek isteyen bir takım Rizespor… Biz de bunu bilmemize rağmen 15 dakika bocaladık. İlk yarı 20 dakikalık bölümde çok yavaş oynadık.

Pozisyonlarımız var. Daha fazla pozisyon bulması gereken takımız. Hak eden taraf bizdik. Pozisyon devam ediyorsa etmelidir. Türk futbolcusunun en büyük hatalarından birisidir bu… Oyuncularım iyiydi. Oyundan alınan futbolcular da iyiydi ancak oyun böyle gelişti. Olcay iyi çalıştı ancak daha farklı statüye koyduk. Gökhan’ın da çok top kaybetmesine rağmen iyi oynadı. Oyuna baktığımızda iyi oynadık. Ortada bir 3 puan vardı ve biz aldık.”

“OYUNCULARIMIZ İLE BİRBİRİMİZE GİRECEĞİZ”

“Ben medyaya ne konuşacağımı bilmiyorum. Ben sustuğum zaman bir şeyler yazıyorlar, konuşunca daha değişik yazıyorlar. Bir süre sonra oyuncularım ile birbirimize gireceğiz. Bu tip söylemler oyuncular üzerinden hep spekülasyonlarla götürülüyor. Bugün Quaresma iyiydi, kötüydü desem farklı yere taşınıyor. Belki Mario’yu da, Oğuzhan’ı da çıkarabilirdik. Kim kurtardı değil de, Beşiktaş nasıl başarılı oluru kovalamamız gerekiyor. Olcay’dan da, Quaresma’dan da memnunum”