SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selçuk İnan yıldızları geride bıraktı

Galatasaray'ın yıldızı Selçuk İnan, bölgesindeki oyuncuları ile kıyaslandığında dünya çapındaki isimleri geçmeyi başardı.

Güncellenme: 15:25, 17/10/2015
Selçuk İnan yıldızları geride bıraktı

Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın İzlanda ile oynadığı karşılaşmanın son dakikalarında attığı golle Avrupa Şampiyonası’nın kapılarını açan Selçuk İnan, ilginç bir istatistiğe imza attı. Orta sahanın ortasında, kendisi ile aynı pozisyonda oynayan dünya yıldızlarını geride bırakan Selçuk İnan, son beş yılda attığı gollerle dikkat çekti.

2011’de Galatasaray’a geldiğinde “Türk futbolunda dengeleri değiştirecek adam” olarak lanse edilmişti Selçuk İnan… Öyle de oldu. Daha ilk sezonunda attığı goller bir yana tüm resmi maçlardaki 22 asistle tek başına vitrine çıktı. Gheorghe Hagi’nin de 2000-01 sezonunda 5 gollük rekorunu egale etti.

SELÇUK İNAN POZİSYONDAŞLARINI GEÇTİ

Altın çağını yaşayan Selçuk İnan son olarak milli takımda son 4 maçta attığı 3 golle yine ön plana çıkan isimdi.

Türkiye’nin yıldızı, Avrupa’nın önemli ön liberolarının rakamlarla kıyaslandığı listede de ön plana çıkmayı başardı. Galatasaray’a geldiği tarih olan son 4 buçuk sezon dikkate alındığında pozisyondaşları Sergi Busquets, Xavi, Modric, Xabi Alonso, Paul Pogba, Nigel De Jong, Sami Khedira gibi isimleri geride bıraktı.

171445083362

Millet

Yayınlanma Tarihi:15:18,