SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında ikinci Beşiktaş macerasına başlayan Ricardo Quaresma, ilk 7 haftada beklentilerin altında kaldı. Başkan ve hocasının kendisinden beklediği performansı sergileyemeyen Quaresma ile Şenol Güneş özel bir görüşme yaptı.

Kurt hoca takımdaki rekabeti başlatmak için, Ricardo Quaresma’ya “Gökhan Töre'nin şu anda 5 asisti var. Onu geç ve 6 gol pası ver. Devreye kadar süren var. Yoksa yedek kulübesinde benimle birlikte maç izlersin. Hem taraftarın hemde camianın beklentisine artık karşılık vermen gerekiyor. Takımın parçası olduğunu herkese göster” dedi.

RICARDO QUARESMA’NIN İKİ RAKİBİ VAR

Şenol Güneş bununla yetinmedi. Tecrübeli hoca, “Seni kazanmak için bir çok şeyi görmemezlikten geliyorum. Toparlanmanı bekliyorum” ifadesini kullandı.

Ricardo Quaresma da kurulu bir takıma geldiğini ve ilerleyen süreçte daha iyi olacağını söyledi. Portekiz Milli Takımı'na da çağrılan Quaresma, 5 lig maçında 1 kez rakip fileleri havalandırdı, 1 de asist yaptı. 222 dakika şans bulan Q17 özellikle Olcay Şahan ile ciddi bir forma rekabeti yaşıyor. Genç Kerim Frei ise antrenmanlarda elinden geleni yapıyor, 11'i zorluyor.