SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Oğuzhan Özyakup’a kalkan

Oğuzhan Özyakup’a kalkan

Sezona iyi başlayan Oğuzhan Özyakup, Avrupa’dan birçok takımın göz hapsinde. Şenol Güneş genç oyuncunun kafasının karışmaması için öğrencisiyle özel olarak ilgileniyor.

Şenol Güneş geldikten sonra performansı tırmanışa geçen ve kariyerinin en parlak günlerini geçiren Oğuzhan Özyakup, A Milli Takım'a kadar yükselmişti. EURO2016' da da Ay-Yıldızlı formayla boy göstermesi beklenen Ozzie için Avrupa kulüpleri devrede.

Avrupa’da pek çok takımın scout’u Oğuzhan Özyakup’u takip ediyor. Yönetimise bu süreçte en çok menajerlerden çekiniyor. Genç oyuncunun kafasının karışmamasını isteyen siyah-beyazlılar, Oğuzhan'a kalkan oluşturmuş durumda. Sadece kulübe gelen resmi teklifler gündeme alınacak.

OĞUZHAN ÖZYAKUP İNGİLİZLERİN TAKİBİNDE

Takım için oldukça kritik bir rol üstlenen Oğuzhan Özyakup’un performansının düşmemesini isteyen Beşiktaş Yönetimi, konuyla ilgili olarak teknik direktör Şenol Güneş'i de bilgilendirdi.

Nitekim tecrübeli çalıştırıcı, öğrencisiyle yakından ilgileniyor ve aklının sadece saha içinde olmasını sağlıyor. Özellikle İngiliz ekiplerinin gurbetçi oyuncuyu istediği öğrenildi. Eski kulübü Arsenal'in yanı sıra Slaven Bilic'in çalıştırdığı West Ham United, gündemdeki kulüplerden sadece bazıları.

Yönetim, ciddi bir teklif gelmesi durumunda futbolcuyu ancak sezon sonunda gönderecek. Şampiyonluk hedefinin güçlü olduğu bu sezonda, Ocak ayında hiçbir isim kaybedilmeyecek.