SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Türk Telekom’dan dev anlaşma

Türk Telekom’dan dev anlaşma

Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Türk Telekom takımının forma sponsoru Huawei oldu.

Türk Telekom Basketbol Takımı’nın forma sponsoru, Çin’in global teknoloji şirketi Huawei oldu. Düzenlenen imza töreninde konuşan Türk Telekom Kulübü Asbaşkanı Abdurrahman Güvenlioğlu, bu yıl önemli başarılar hedeflediklerini, mücadele ettikleri her kulvarda başarı yakalamayı amaçladıklarını söyledi.

Türk Telekom’un basketbolun lokomotif kulüplerinden biri olduğunu vurgulayan Güvenlioğlu, “Dünya teknoloji devi Huawei ile güçlerimizi birleştirdik. Huawei yapılan anlaşmayla Türk Telekom’un resmi forma sponsoru oldu. Sponsorluk anlaşmasından aldığı güçle takımımızın, çok daha büyük hedefleri başarıyla gerçekleştireceğine eminiz” ifadelerini kullandı.

TÜRK TELEKOM İSTANBUL’A TAŞINMAYACAK

Törende gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güvenlioğlu, Türk Telekom’un İstanbul’a taşınmayacağını bildirdi.

Geçmiş dönemlerde eski yönetimin böyle bir girişimde bulunduğunu hatırlatan Güvenlioğlu, “Ancak daha sonra sonuçlanamayan bazı sıkıntılara sebep olmuş. Göreve ilk geldiğimizde bu gündem oldu, konuştuk. Fakat bunun olmayacağı hususunda üst yönetimimizle el sıkıştık. Türk Telekom, yıllardır Ankara’ya hizmet eden, Ankara’nın en büyük takımı. Bu misyonu devam ettirecek” açıklamasında bulundu.